Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościStudentka pomogła wcześniakom. Opowiadanie w charytatywnym celu

Studentka pomogła wcześniakom. Opowiadanie w charytatywnym celu

Dodano: , Żródło: LM.pl
Studentka pomogła wcześniakom. Opowiadanie w charytatywnym celu

Ponad 1800 zł udało się zebrać Alicji Tomaszewskiej z gm. Golina, która wydała świąteczną opowieść „Patyczek i Kulka”. Pieniądze trafiły do fundacji pomagającej wcześniakom.

Alicja Tomaszewska to studentka pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ubiegłym roku po raz drugi zorganizowała świąteczną akcję charytatywną. Tuż przed Bożym Narodzeniem wydała opowiadanie pod tytułem „Patyczek i Kulka”. Można je było kupić w konińskiej bibliotece oraz na świątecznym jarmarku organizowanym przez UAM. Teraz studentka podsumowała akcję.

– Ostatecznie udało się zebrać 1810 zł. Kwota ta została przekazana fundacji „Wcześniak Rodzice – Rodzicom”. Dziękuję wszystkim wrażliwym sercom za wsparcie i zaangażowanie – podkreśla Alicja Tomaszewska. - Początkowo pieniądze miały zostać przekazane szpitalowi ginekologiczno-położniczemu w Poznaniu, ale z przyczyn wcześniej przeze mnie nieprzewidzianych musiałam nieco zmienić cel, przy czym tak jak zapowiedziałam, zebrane środki i tak wesprą wcześniaczki – dodaje.  

To była już druga świąteczna akcja mieszkanki gm. Golina. W pierwszej edycji ze sprzedaży opowiadania „Mr Fmoll” zebrano 3 tys. zł, które zostały przekazane rodzinie zastępczej z Konina.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole