Skocz do zawartości
LM.plWiadomościParkowa. Kawiarnia, która stała się częścią starówkowego życia

Parkowa. Kawiarnia, która stała się częścią starówkowego życia

Materiał promocyjny

Dodano:
Parkowa. Kawiarnia, która stała się częścią starówkowego życia

W ramach kampanii promocyjnej „Smacznie na Starówce” organizowanej przez Urząd Miejski w Koninie dziś prezentujemy kawiarnię „Parkową”.

 Z nową energią i pomysłami na rozwój wchodzą w kolejny rok działalności. „Kawiarnia Parkowa” to świetne miejsce dla rodzin z dziećmi, ale nie tylko. Można tam spędzić przyjemny czas z przyjaciółmi, popijając wyborną kawę i delektując się ciastem czy deserem. Niedługo będzie jeszcze smaczniej, niż do tej pory.

Przygoda z „Parkową” zaczęła się zupełnie niepozornie, niespełna 2 lata temu.

- Do tej pory do końca nie wiem jak to się stało

– mówi Michał Sych, właściciel kawiarni.

- Przez wiele lat pracowałem intensywnie i w dużej mierze poza granicami Polski. Sporą częścią tej pracy było bywanie w kawiarniach i restauracjach na całym świecie. Kiedy skończyłem 60 lat to pomyślałem, że dolatywanie do pracy nie jest już dla mnie. Zamarzyłem stworzyć wyjątkowe miejsce na mapie Konina. Zamysł był taki, żeby rodziny z dziećmi przychodziły przed albo po spacerze w parku i to się udało

– dodaje.

Początek był świetny. Nowe, ciekawe miejsce z pyszną kawą i słodkościami. Wszyscy, właściciel jak i załoga uczyli się kawiarnianego życia.

- Mam dużo szczęścia, bo ludzie, którzy zdecydowali się ze mną pracować byli i są bardzo oddani. Myśmy się wszyscy tego uczyli. Ja się cieszyłem, że mogłem stworzyć warunki

– podkreśla Michał Sych.

Niestety niedługo potem przyszła epidemia koronawirusa, a z nią obostrzenia. Zamknięcie gastronomii, w tym kawiarni takiej jak „Parkowa” było ciosem w samo serce rozwijającego się interesu.

- Pandemia nas poobijała. Jedno co się udało to przetrwać i utrzymać załogę

– mówi Michał Sych.

- Jak tylko było można otworzyć choćby nasze małe okienko to zrobiliśmy to z wielką radością. Zaczęliśmy sprzedawać lody, napoje i kawę na wynos. Krok po kroku, od maja tego roku, zaczęliśmy robić wszystko, żeby koninian było u nas jak najwięcej i żeby wracali

– dodaje.

Teraz kawiarnia zaczyna kolejny, nowy rozdział. Do zespołu dołączyła niedawno Nicola Sipa, jedna z założycielek legendarnej w Koninie „Kawki Karafki”.

- Pasja we mnie nie wygasła, jest wciąż żywa i nawet po blisko 2-letniej przerwie czuję niezwykłą motywację do działania. To jest dla mnie zupełnie nowy etap w życiu i kolejne wyzwanie. Nie będziemy kopiować „Kawki”. Zrobimy coś nowego.

– mówi Nicola Sipa.

- Wprowadziliśmy teraz zupełnie nową kartę menu, a w niej letnie propozycje, których nigdzie w Koninie nie można skosztować

– dodaje.

W „Parkowej” można teraz napić się zimnej kawy różanej, tonic’u espresso na lodzie, lemoniady fiołkowej, a swoje podniebienie uraczyć sezonowymi tartami, i - zdaniem wielu - najpyszniejszymi lodami rzemieślniczymi. W nowej karcie znaleźć można rownież napoje procentowe, gofry, desery lodowe i ukochane przez wszystkich pyszne deserki w nowych smakach!

- Na jesień planujemy wprowadzić swoje wypieki, na przykład croissanty na słodko i na wytrawnie. Pojawi się oferta śniadaniowa i sporo wytrawnych przystawek, pasujących do naszego pysznego wina (karta win jest imponująca – od red.)

- mówi Nicola Sipa.

- Będziemy tą samą „Parkową”, tylko trochę będziemy JĄ modyfikować. „Kawka” przyciągała młodych ludzi, a tu nastawiamy się bardziej na rodziny z dziećmi, czy spotkania koleżanek w różnych grupach wiekowych przy lampce wina i smacznych przystawkach

– dodaje.

Kawiarnia znajdująca się nieopodal wejścia do parku im. F. Chopina przypomina, że od początku swojej działalności honoruje „Kartę Seniora” i serdecznie zaprasza dojrzałych klientów. To też miejsce „zwierzęcoluubne” i można tam przyjść z czworonożnym pupilem.

„Parkowa” jest czynna od poniedziałku do czwartku do godz. 20.00, a w weekendy do godz. 21.00. Jednak jak zapewnia Michał Sych, godziny otwarcia mogą zostać wydłużone, jeśli tylko takie będzie oczekiwanie gości kawiarni.

1626850863-hs6xlz-1.jpeg
1626850862-ljfzal-2.jpeg
1626850861-hplgng-3.jpeg
1626850863-fehw55-5.jpeg
1626850866-sc_9ug-6.jpeg
1626850868-9ow4a0-7.jpeg
1626850868-a5lrou-8.jpeg
1626850868-lvcmum-9.jpeg
1626850868-rying3-10.jpeg
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole