Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPrzedwyborcza gorączka w Koninie. Debata, Dzień Tęczy i co jeszcze?

Przedwyborcza gorączka w Koninie. Debata, Dzień Tęczy i co jeszcze?

Dodano: , Żródło: LM.pl
Przedwyborcza gorączka w Koninie. Debata, Dzień Tęczy i co jeszcze?
dyżur

Witajcie na ostatniej prostej przed wyborami samorządowymi! Dzisiaj, chociaż może niestety nie będziemy mogli jej doświadczyć, obchodzimy Dzień Tęczy.

Dawno mnie tu nie było, ale wróciłam i mam nadzieję, że stęskniliście się tak bardzo jak ja za Wami. Przez cały ostatni miesiąc przyglądałam się kampanii wyborczej z boku, ale nie mogłam się doczekać, kiedy wpadnę z powrotem w ten wyborczy młyn. No i jestem! Dzisiaj konferencję prasową organizuje kandydat na prezydenta Konina – Tomasz Klapsa. Oczywiście, o tym co powie przeczytacie na portalu LM.pl. Natomiast już jutro wielkie wydarzenie dla nas (całej redakcji portalu), ale mam nadzieję, że też dla Was – wyborców. W Konińskim Domu Kultury o godz. 18:30 rozpocznie się debata kandydatów na prezydenta miasta. Gorąco zachęcam Was do aktywnego w niej udziału, bo to ostatnia możliwość zadania pytania, a przypominam, że któryś z prezentujących się Panów będzie przez najbliższe lata decydował o tym, co się będzie działo w Koninie. Zarezerwujcie więc sobie czwartkowy wieczór i wpadnijcie do KDK. Jeśli nie będziecie mogli to oglądajcie debatę w internecie. Pamiętajcie, że to wydarzenie jest dla Was i to Wasze pytania zdecydują o kształcie dyskusji.

Czas teraz na kartkę z kalendarza świąt nietypowych. Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę, że dzisiaj obchodzimy Dzień Tęczy. I choć niektórym (zwłaszcza politykom) tęcza kojarzy się jedynie z osobami LGBTQ+ i wywołuje (kompletnie dla mnie niezrozumiałe) niezdrowe emocje to w święcie chodzi o piękne zjawisko optyczne i meteorologiczne. Niestety dzisiaj raczej go nie zobaczymy, bo pogoda zapowiada się deszczowa i pochmurna. Promieni słońca nijak w prognozach nie widać. Warto jednak wspomnieć, że dzień potrwa 13 godzin i 7 minut, a do końca astronomicznej wiosny pozostało 77 dni.

Jeżeli będziecie się zastanawiali co zrobić z tak (mimo wszystko) pięknie rozpoczętym dniem to polecam Wam zakładkę KINA, gdzie znajdziecie aktualny repertuar oraz zakładkę IMPREZY, a tam dzisiaj w Konińskim Domu Kultury musical „Zemsta” w wykonaniu Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia. Bądźcie na bieżąco i zaglądajcie na LM.pl, bo jak zwykle będziemy informować o wszystkich najważniejszych wydarzeniach.

Będę czuwała dla Was do późnego wieczora. Jeśli macie jakiś problem, zauważyliście kolizję czy wypadek albo stoicie gdzieś w korku piszcie i dzwońcie. Dyżuruję pod numerem telefonu: 883787001. Możecie również pisać na nasz WhatsApp, Facebook lub e-mail: redakcja@portal.lm.pl.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole