Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościRadni podjęli decyzję ws. budowy przy ul. Piłsudskiego. Nie było jednomyślności

Radni podjęli decyzję ws. budowy przy ul. Piłsudskiego. Nie było jednomyślności

Dodano: , Żródło: LM.pl
Radni podjęli decyzję ws. budowy przy ul. Piłsudskiego. Nie było jednomyślności
Lex deweloper

Wniosek na podstawie lex deweloper inwestora budującego mieszkania przy ul. Piłsudskiego został odrzucony przez konińskich radnych. To oznacza, że przynajmniej na razie, nie powstaną tam dodatkowe mieszkania.

Problemy z budową przy ul. Piłsudskiego ciągną się już od kilku lat, a obecna odsłona jest już kolejnym sporem pomiędzy inwestorem, a mieszkańcami okolicznych bloków. Inwestor złożył bowiem do miasta wniosek na podstawie lex deweloper o zmianę charakterystyki obiektu. Pierwotnie na jego dolnych kondygnacjach, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, miały znajdować się lokale usługowe, a wyżej – mieszkania. Deweloper w trakcie budowy postanowił to zmienić i wybudować na wszystkich kondygnacjach mieszkania.

Zaprotestowali mieszkańcy okolicznych domów, którzy obawiali się przede wszystkim problemów z parkingami. Wskazywali dodatkowo na braki we wniosku dewelopera, dotyczące przede wszystkim uzgodnień z Zarządem Dróg Miejskich dot. wjazdu oraz retencji wód opadowych. – Ta woda będzie zalewała okoliczne nieruchomości – mówił podczas środowej sesji Tomasz Matuszewski, przedstawiciel mieszkańców.

Wiceprezydent Paweł Adamów zapewniał, że miasto ma narzędzia, by tych uzgodnień wymagać, nawet po przyjęciu wniosku przed radnych. – Budynek powstanie taki sam, bo jest realizowany na podstawie pozwolenia o budowę. Wydaje mi się, że konflikt między spółdzielnią a deweloperem bardziej dotyczy samego powstania budynku – oceniał.

Radni w głosowaniu przychylili się jednak do zdania mieszkańców i nie wyrazili zgody na zmiany. Przeciw był cały klub PiS, Tomasz Nowak i Tadeusz Piguła z Lewicy, Marek Cieślak z PO i niezrzeszony Jarosław Sidor. Za wnioskiem dewelopera głosowali Monika Lis, Urszula Maciaszek, Bartosz Małaczek, Wiesław Steinke i Wiesław Wanjas z PO, niezrzeszeni Barbara Musiał i Jakub Eltman oraz Monika Kosińska ze Wspólnego Konina. Wstrzymała się Emilia Wasielewska ze Wspólnego Konina, a nieobecni byli Maciej Ostrowski (Wspólny Konin) i Tadeusz Wojdyński (Lewica).

fot. archiwum

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole