Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościTurek. Program wsparcia dla pracowników ZE PAK rozpoczęty. Dotacje na miejsca pracy

Turek. Program wsparcia dla pracowników ZE PAK rozpoczęty. Dotacje na miejsca pracy

Dodano: , Żródło: LM.pl
Turek. Program wsparcia dla pracowników ZE PAK rozpoczęty. Dotacje na miejsca pracy
Turek

500 osób będzie mogło skorzystać z oferty DGA S.A. w ramach projektu „Droga do zatrudnienia po węglu”. W środę przedstawiciele firmy spotkali się z pracodawcami zainteresowanymi uczestnictwem w projekcie.

Spotkanie z pracodawcami w Turku to kolejny etap realizacji projektu „Droga do zatrudnienia po węglu”. Odpowiadała za nie firma DGA S.A. W czwartek prezentowała przedstawicielom lokalnych firm możliwości otrzymania dofinansowania na zatrudnienie nowych pracowników i tworzenie miejsc pracy.

Jesteśmy na rynku 34 lata. Naszym głównym obszarem działalności są projekty unijne realizowane na terenie Wielkopolski, m.in. właśnie w tym regionie. Znamy ten rynek bardzo dobrze, ale żeby podtrzymać re relacje i informować o projekcie, organizujemy tego typu spotkania – powiedziała Magdalena Franciszczak, dyrektor projektu z ramienia DGA S.A.

Projekt skierowany jest do obecnych i byłych (zwolnionych po 2018 roku) pracowników ZE PAK, ich rodzin, a także pracowników firm powiązanych z branżą górniczo-energetyczną. W ramach programu pracownicy otrzymają kompleksową pomoc w znalezieniu nowego zatrudnienia. – Sprawdzamy doświadczenie, kwalifikacje, ukończone kursy. To wszystko odbywa się w porozumieniu z regionalnymi pracodawcami – dodała Magdalena Franciszak.

Pracodawcy, którzy zdecydują się zatrudnić taką osobę, też będą mogli liczyć na wsparcie. To nawet 168 tys. zł na dwa lata na utworzenie i utrzymanie miejsca pracy, m.in. zakup sprzętu, czy opłacenie składek.

Łączna wartość projektu to 257 mln zł finansowanych z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Z programu skorzystać będzie mogło ok. 2200 osób. Z projektu realizowanego przez DGA S.A. – 500, pozostałych wesprze otwarte już Cenrum Pracy Jobs First oraz Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, która pomagać będzie w rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole