Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościUroczyście w konińskim Medyku. Nagrody, świadectwa i stypendia

Uroczyście w konińskim Medyku. Nagrody, świadectwa i stypendia

Dodano:
Uroczyście w konińskim Medyku. Nagrody, świadectwa i stypendia
edukacja

W Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie (Medyk) wręczono świadectwa 74 absolwentom kierunków dziennych, stacjonarnych i zaocznych Medycznej Szkoły Policealnej.

Byli to słuchacze kierunków: technik masażysta, higienistka stomatologiczna, opiekun medyczny, technik usług kosmetycznych, technik sterylizacji medycznej, terapia zajęciowa. W styczniu bieżącego roku ukończyli szkołę słuchacze kierunku technik elektroradiolog, technik farmaceutyczny oraz opiekun medyczny -30 osób, a w kwietniu -10 uczestników kwalifikacyjnego kursu zawodowego - floryści. W roku szkolnym 2023/2024 mury szkoły opuściło łącznie 114 absolwentów.

Dyrektor Centrum - Wojciech Szymczak w swoim przemówieniu podkreślił znaczenie współpracy z różnymi podmiotami zajmującymi się szeroko pojętym zdrowiem i dobrostanem człowieka, edukacją i opieką społeczną. Wspomniał o realizacji zadań wynikających z wielostronnego porozumienia o współpracy, podpisanego przez UMWW, WSCKZiU, Starostwo Powiatowe w Koninie, Miasto Konin i Powiatowy Urząd Pracy w Koninie. Szkoła stara się umożliwić słuchaczom rozwijanie własnych pasji, zdobywanie umiejętności wykraczających poza podstawę programową, aby zwiększyć szanse na zaistnienie na rynku pracy.

Słuchacze kończący edukację w WSCKZiU w Koninie w roku szkolnym 2023/2024 uzyskali dobre i bardzo dobre wyniki nauczania – średnie powyżej 4.75 miało 77 osób, 21 z nich otrzymało stypendia Marszałka Województwa Wielkopolskiego, a 7 –nagrody książkowe. Wojciech Szymczak podkreślił, że nauka w szkole policealnej odpowiada współczesnym trendom edukacji i jest dobrą inwestycją w siebie i przyszłość.

Gratulujemy wszystkim absolwentom i życzymy powodzenia w dalszej drodze zawodowej!

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole