Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościNowy rząd da pieniądze na trasę Warszawską? Władze Konina czekają

Nowy rząd da pieniądze na trasę Warszawską? Władze Konina czekają

Dodano: , Żródło: LM.pl
Nowy rząd da pieniądze na trasę Warszawską? Władze Konina czekają
Transport

Jedną z pierwszych wizyt, które odbędę po ukonstytuowaniu się nowego rządu, będzie wizyta u wojewody – zapowiada prezydent Piotr Korytkowski. Władze Konina nie ukrywają, że oczekują na rządowe wsparcie przebudowy trasy Warszawskiej.

Pod koniec roku, można już powiedzieć – tradycyjnie, upływa ważność dopuszczenia do użytkowania mostu w ciągu trasy Warszawskiej. Jak mówi wiceprezydent Paweł Adamów, nie powinno być problemów z przedłużeniem tego dopuszczenia na kolejne miesiące. – Większy problem jest z tym, żeby pozyskać środki zewnętrzne na przebudowę – przyznaje.

Władze Konina zabiegają o to od kilku lat, na razie bezskutecznie. W ostatnim czasie toczyły się rozmowy ws. specjalnego instrumentu państwowego, z którego miasto mogłoby pozyskać pieniądze na tę inwestycję. – Rzadko jest wykorzystywany, ale były już takie przypadki – mówi o tym źródle Paweł Adamów.

Ale władze Konina nie ukrywają też, że liczą na wsparcie od państwa po zmianie rządu. W trakcie kampanii wyborczej obietnice dotyczące remontu trasy Warszawskiej składali praktycznie wszyscy startujący w regionie kandydaci. Na czele z Donaldem Tuskiem, który najprawdopodobniej będzie nowym premierem.

Zarówno Paweł Adamów, jak i prezydent Piotr Korytkowski przyznają, że po zmianie władz będą zabiegać o przyznanie Koninowi pieniędzy na remont mostu. – Jedną z pierwszych wizyt, które odbędę po ukonstytuowaniu się nowego rządu, będzie wizyta u wojewody w tej sprawie – zapowiedział Piotr Korytkowski.

Szacowany koszt przebudowy mostów i wiaduktów w ciągu trasy Warszawskiej to ok. 120 mln zł. Najwięcej pieniędzy, ok. 70 mln zł, pochłonąć ma naprawa jednego, najbardziej zdezelowanego mostu. Obecnie przejazd przez niego jest utrudniony – obowiązuje zwężenie ruchu do jednego pasa i zakaz wjazdu samochodów ciężarowych o masie powyżej 20 ton.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole