Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPiS. Jest wniosek o konsekwencje dyscyplinarne wobec Itman i Lachowicza

PiS. Jest wniosek o konsekwencje dyscyplinarne wobec Itman i Lachowicza

Dodano: , Żródło: LM.pl
PiS. Jest wniosek o konsekwencje dyscyplinarne wobec Itman i Lachowicza
Polityka

Działacze PiS Dominik Szopa i Krystian Majewski domagają się konsekwencji dyscyplinarnych wobec Zofii Itman i Sławomira Lachowicza. Choć kandydowali z list PiS to po wyborach Itman i Lachowicz utworzyli wspólny klub z Robertem Popkowskim.

Rozłam w konińskim PiS trwa. W piątek przewodniczący miejskich struktur Dominik Szopa i szef klubu radnych Krystian Majewski poinformowali o złożeniu wniosku do władz wojewódzkich PiS. Domagają się w nim wyciągnięcia konsekwencji dyscyplinarnych wobec Zofii Itman i Sławomira Lachowicza.

Działacze PiS wskazują, że Itman i Lachowicz wybrani zostali do Rady Miasta Konina z list PiS, ale już po wyborach przystąpili do klubu Konińska Prawica Wschodniej Wielkopolski. Według nich stanowi to złamanie art. 37 pkt. 1 i 3 Statutu Prawa i Sprawiedliwości, który mówi, że kandydaci wybrani do organów przedstawicielskich samorządu terytorialnego z listy PiS są zobowiązani do tworzenia klubów, kół lub zespołów radnych PiS oraz uczestnictwa w ich pracach.

Działania Zofii Itman i Sławomira Lachowicza są niezgodne z zasadami obowiązującymi członków PiS i podważają zaufanie wyborców do partii – komentuje Dominik Szopa.

Udało nam się skontaktować ze Sławomirem Lachowiczem, który jednak zdecydował się nie komentować sprawy. Zofia Itman poinformowała, że do sprawy odniesie się w poniedziałek.

W wyborach samorządowych PiS wywalczył osiem mandatów. Po pierwszej sesji Rady Miasta Konina troje radnych nie przystąpiło do klubu PiS, ale utworzyło odrębny – Konińska Prawica Wschodniej Wielkopolski. Oprócz Itman i Lachowicza znalazł się w nim również Robert Popkowski, członek Suwerennej Polski.

Wszystko na to wskazuje, że podczas głosowania na Przewodniczącego Rady Miasta Konina troje radnych KPWW nie poparło kandydata PiS Zenona Chojnackiego, ale Wiesława Steinke z PO. Członkowie KPWW głosowali również przeciwko kandydatom PiS na przewodniczących komisji. Z drugiej strony radni większościowej koalicji poparli Zofię Itman w głosowaniu na przewodniczącą Komisji Praworządności.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole