Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościRemont na trasie Bursztynowej potrwa dłużej. „Musieliśmy skorygować plany”

Remont na trasie Bursztynowej potrwa dłużej. „Musieliśmy skorygować plany”

Dodano: , Żródło: LM.pl
Remont na trasie Bursztynowej potrwa dłużej. „Musieliśmy skorygować plany”
Utrudnienia

Naprawa elementów trasy Bursztynowej nie zakończy się dzisiaj. Jak udało się nam dowiedzieć, zakończenie prac przesunięte zostało na 20 listopada.

Prace remontowe na trasie Bursztynowej rozpoczęły się 7 września. Zgodnie z pierwotnym komunikatem powinny zakończyć się w piątek 3 listopada, ale kierowcy jadący dziś nową przeprawą wciąż napotykali na ograniczenia w ruchu. Jak udało się nam dowiedzieć w Zarządzie Dróg Miejskich termin zakończenia prac przesunięty został na 20 listopada. – Mam nadzieję, że to wystarczy, choć ta pogoda, która jest nie za bardzo nas nastraja do bycia optymistami – informuje Grzegorz Pająk, dyrektor ZDM w Koninie.

Pogoda była właśnie jednym z czynników, które spowodowały, że robót nie udało się ukończyć w terminie. Choć główna przyczyna była inna – po odkryciu elementów naprawianych okazało się, że potrzeba będzie jeszcze dodatkowych prac. – One odbiegały od warunków założonych w dokumentacji projektowej. Musieliśmy na bieżąco dokonywać korekt w projektach i wykonawstwie. To też trochę czasu zabrało, bo wykonawca nie wiedział, co ma zrobić, musieliśmy skorygować nasze plany – wyjaśnia Grzegorz Pająk.

W najbliższych tygodniach ruch na trasie Bursztynowej będzie cały czas zwężony do jednego pasa w każdym z kierunków, niezmiennie zamknięta jest też droga pieszo-rowerowa od strony wschodniej (w kierunku od Starego Miasta do Konina).

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole